V Americe, Výlety po USA

Příjezd rodičů na konci pobytu v USA?

Když jsem byl v USA, dostal jsem nápad, aby mě navštívila moje česká rodina v USA. Chtěl jsem ukázat moje rodiče i sourozence a víc tak přiblížit, jak vlastně v České republice žiji. Nakonec se můj plán vyplnil jenom z části. Na poslední tři týdny přijel táta. Trochu vám popíšu, jaké to vlastně bylo, co jsme 21 dní dělali a jestli to byl dobrý nápad.

Plánoval jsem to před příjezdem táty docela dlouho, ale až ten samý den co měl přijet jsem si uvědomil, že ho uvidím po dlouhém roce. Připadalo mi to, jako kdybych ho neviděl pouhý týden. V ten den jsem měl závěrečnou imatrikulaci a hostitelská rodina měla hodně práce. Nakonec jsme se domluvili, že nepojedu na letiště jak jsem plánoval, ale zůstanu doma a budu připraven bez ohledu na zácpy a zpoždění letadla vyjet na imatrikulaci- zakončení maturitního ročníku na High School v USA. Nakonec hostitelský táta a český táta všechno stihli a přijeli domů na minutu přesně. Jenom jsme se pozdravili a hned jeli na imatrikulaci. Po pár fotkách a prohozených větách jsme se znovu rozdělili.

Abych to zbytečně neprotahoval, tři dny jsme bydleli a povídali s hostitelskou rodinou. Táta dospával časový posun. O víkendu jsme jeli s kamarády kempovat.

Na konci týdne jsme si půjčili rezervované auto z letiště a příští den vyrazili na první výlet s tím, že ještě přespíme u nás doma v Elk Grove, Kalifornii. Lake Tahoe bylo výborné, viděl jsem nová místa, na kterých jsem před tím nebyl. Půjčili jsme si motorový člun a objeli jezero. Večer a ráno jsme jenom nachystali všechno potřebné na cestu, sbalili půjčené kempovaní vybavení a dokoupili všechno, co nám chybělo. Pořídili jsme si vše, co by se nám na cestu mohlo hodit. Ještě jsme se stačili rozloučit a už jsme vyrazili na téměř 14 dnů cestování po jihozápadní části Spojených států. Naplánovali jsme si mnoho cílů, především známá města, národní parky, přírodní památky a turistické atrakce. Zpětně musím konstatovat, že ujet 5000 km a podívat se do tolika míst byl téměř zázrak.

O konkrétních místech, které jsme navštívili budu psát v několika budoucích článcích. Něco jsem nakousnul na setkání, ukázal pár fotek. V budoucnu se toho dozvíte více. Udělali jsme několik tisíc fotek, tak snad bude z čeho vybírat.

A co si myslím o příjezdu rodičů či kamarádů na konci pobytu v USA? Mám za to, že někdo další z našeho okolí přispěje host family k lepšímu poznání exchange studenta. I když to podobné programy a agentury moc nemají rádi, přesto je to podle mě dobrá příležitost něco poznat. Jako turista jedoucí do USA navštívíte mnoho zajímavých míst, ale ani se nedozvíte, jak vlastně lidé v Americe žijí. No a pokud na druhou stranu pouze chodíte do školy, nemáte čas se nikam moc podívat. Takže mi připadá skvělý nápad to všechno spojit. Za rok co jste v USA si vytvoříte určitě zázemí, které vám potom při cestování pomůže. Nedokážu si představit, jak bychom si pořizovali stan, spacáky, věci na vaření a spoustu dalších malých nezbytností, které nám rodina na cestu půjčila. Nechat tam takové „bohatství“ by mi bylo pak líto.

Ve shrnutí tedy návštěvu někoho z České republiky doporučuji, je to skvělý zážitek a obohatí vám to celý výměnný pobyt v USA.