V Americe

Pravá americká snídaně

Víte, jak vypadá pravá americká snídaně? Je to kulturní zážitek, který byste při návštěvě USA neměli vynechat. Američané vkládají do snídaně hodně nadšení a na přípravě jídla si dávají opravdu záležet. Nespokojí se pouze s chlebem namazaným máslem a čajem. Naopak jejich talíř je přeplněný různými slanými i sladkými dobrotami.

Co rozhodně musíme zmínit, je slanina. Asi z amerických filmů víte, že ta nesmí chybět. Spolu s vajíčky tvoří základ prvního jídla dne. Co by to bylo za snídani bez vajíček? Pro Američany určitě pohroma. U jejich přípravy se meze nekladou a můžete je uvařit tak, jak vám nejvíce chutnají. Vše doplňují ještě malé osmažené klobásky. Jako přílohu k těmto smaženým pochoutkám jí Američané hranolky. Další možností je brambory nastrouhat a osmažit jako bramboráky. Těm se říká „hash browns“. A tím jsme zakončili slanou část snídaně. Připadá vám, že už to bohatě stačí? Zdaleka ne. Teď se totiž přesouváme ke sladké části.

Své místo na snídaňovém talíři mají určitě lívance a francouzský toast. Jsou přelité různými sirupy, marmeládami a arašídovým máslem. Nakrájeným ovocem je pak vše dotaženo k dokonalosti. 🙂

Uměli byste si představit, že byste snědli všechny zmíněné části snídaně na jedno posezení? Pro nás asi nezvyklé, ale v Americe úplně běžné. Snad jsme vás navnadili na pravou americkou snídani. A pokud byste chtěli doma zkusit pravé americké “pancacon”, tedy lívance se slaninou, přikládáme video, jak na to. Dobrou chuť!