Před odletem

Monterey Trail High School, JazzBand a zásuvka

Procházím právě stránky mojí budoucí školy a nevycházím z nadšení. Jmenuje se Monterey Trail High School. Konečně systém, který mi doufám bude vyhovovat. Budu mít možnost vybrat si, jaké předměty budu chtít studovat a na jaké úrovni. Nabídka je trochu více novátorská než v České Republice. Klade se důraz na počítače a informační technologie.

Ovšem nejlepší jsou zájmové kroužky. V rámci školy existuje mnoho hudebních těles. Obrovský Marching band, menší Concert Band a pravděpodobně výběrový Jazz Band (tak budu mířit). V kalendáři již mají naplánováno mnoho koncertů dopředu, je to úžasné.

Mimo mnoha sportů od baseballu, přes wrestling, basketball, soccer až po vodní pólo mě bude moci čekat business, právo, specializovaná biologie, žurnalistika, dramatický kroužek a mnoho dalšího. Jenom mě překvapuje, že na stránkách školy jsou na fotografiích samí černoši… I v hudbě i ve sportu to většinou znamená, že si ani neškrtnu.

V kontaktech jsem napočítal přes 70 učitelů. Škola začíná dle internetových stránek 27.srpna, což je dnes. Připojím se tedy o něco později.

Moc se těším, až dorazím na místo. Mimo jiné, dnes jsem si kompletně sbalil. Do kufru snad narvu všechno i to, co jsem neplánoval. Oproti mým původním představám je tam relativně hodně místa.

Jenom pro informaci, najít v českých obchodech redukci US elektrické zásuvky na Evropskou bylo poměrně oříškem. Internetové obchody vypověděly službu kvůli dlouhým dodacím lhůtám. Proto jsem vyrazil do malých kamenných obchodů v okolí. Intenzivně jsem pročesával všechny elektra v centru, okolo Černé labutě. Tam jsem totiž mířil pro dvě foto knihy Prahy, které vezu do Ameriky jako dárek. Vhodnou sadu redukcí značky HAMA jsem objevil až v Kotvě na Náměstí Republiky. 180 Kč se mi zdálo oproti 400 Kč docela úspěšných.

Na co jediné jsem zapomněl je vhodný software pro navigaci pro moje PocketPC. Až dnes jsem si vzpomněl, že mapy střední Evropy nebudou v Kalifornii to pravé ořechové.