V Americe

Mobil s novým americkým operátorem

Konečně bylo trochu času a tak jsem mojí rodině navrhnul, zda by jsme nemohli prodiskutovat můj problém s mobilním telefonem. Tady v Kalifornii mám s sebou z Čech Sony Ericsson s českou SIM kartou. Kvůli enormním cenám roamingu ale nemohu používat můj čip zde a proto jsem se s mojí rodinou rozhodl pořídit něco místního. Byl jsem ochoten koupit si i nový mobil, pokud by byl výhodnější než v mé rodné zemi a třeba se k němu vztahovala sleva při koupi místního tarifu.

Moje host family užívá rodinný tarif od AT&T, jedné z místních velkých společností. Volání mezi sebou a posílání zprav do své sítě mají zadarmo. To by pro mě bylo přímo ideální.

Po konzultaci se zaměstnankyní pobočky jsme ale došli k závěru, že nejlepší možností pro mě je předplacený tarif. AT&T snižuje cenu telefonů (cell-phones) pouze při uzavření dvouleté smlouvy. Já jsem tu jenom na 10 měsíců. Kdybych se chtěl přidat k rodině, musel bych platit desítky dolarů měsíčně za používání jejich služby. Tolik hovorů a všechno zadarmo je pro mě ale nepotřebné a tak jsem se rozhodl využít prepaid službu. Je to pravděpodobně ta nejlepší cesta pro exchange studenty, kteří do Ameriky jedou.
Celá záležitost je poměrně levná. Zaplatím 10$ za chip (SIM kartu) a dále již podle toho, co protelefonuji. Každý den, co budu používat mobil se mi strhne jeden dolar z účtu. Potom již mohu volat neomezeně v rámci sítě až do druhého dne. Když telefon nepoužívám, nic neplatím. Pokud bych telefonoval mimo síť, budu účtován deseti centy za minutu. K chipu jsem si předplatil 100 dolarů s exspirací jednoho roku. Mám tedy zajištěno, že po dalších nejméně sto dní nebudu muset doplácet. Jelikož ale nepředpokládám, že bych mobil používal každý den, doufám, že mi tato částka vydrží o něco déle.

Evropské mobilní telefony jsou kompatibilní s místními SIM kartami v USA. Slečna v prodejně se mi sice snažila namluvit, že si musím koupit nový mobil, ale neudělal jsem tak. Mít cellphone přímo od AT&T je výhodou pro některé služby, ale české mašiny šlapou také dobře. Takže moje nové telefonní číslo je: 916-799-2688. Můžete mi kdykoliv zavolat. Ale nezapomeňte, že přijmutí hovoru mě stojí paušálně jeden dolar!

Od tohoto článku se budu snažit psát bez háčků a čárek, jelikož mi to neodvoluje použít některé výhody mého blogu. Inu, čeština prostě nemá propozice stát se světovým jazykem.