Pobyt v zahraničí, V Americe, Vysoká škola

Jak najít tu pravou college II. – Sociální média

Když se zeptáte admissions, jaké má jejich škola  economics department, zcela jistě vám odpoví, že „stellar“ nebo „excellent.“ Každá škola chce dostat co nejvíce přihlášek, takže je pro ni nevýhodné o sobě zmínit cokoli špatného. Ani atmosféra školy se z oficiálních stránek lehko nevyčte. Jak se tedy má člověk dozvědět, jak to kde vypadá, když si nemůže dovolit školy navštívit? Nejlepší je zeptat se současných studentů. V tomto článku představuji pět sociálních médií, která mi velmi pomohla s výběrem škol, protože si na ně bez cenzury vylévají názory spokojení i kritičtí studenti.

College Prowler
Výběrovost školy si člověk zjistí snadno, ale co třeba další důležité věci? Jak to vypadá s jídlem, ubytováním, počasím a dopravou? Co je na škole nejlepší, a co naopak nejhorší? To, a spoustu dalšího, vám poví studenti na College Prowler.
Některá hodnocení je třeba brát s rezervou. Např. kluci na mé škole dostali hodnocení za přitažlivost C +, ačkoli podle mě to až tak tragické není.


Unigo

Unigo je něco jako College Prowler, ale najdete tu více videí a fotek. Studenti zde navíc hodnotí i dostupnost profesorů, politickou aktivitu studentů, drogovou scénu a intelektuální ovzduší.
Pokud se vám některá škola bude líbit, podívejte se i do okénka „similar colleges“ nalevo dole. Takto sestavíte svůj seznam škol snadněji.

StuVu
Na StuVu najdete spoustu videí, která vám alespoň částečně nahradí návštěvu kampusu.

Rate My Professors
„Very smart man, but bad teacher. Definitely avoid.“ Tady se natvrdo a bez příkras dozvíte, co si studenti myslí o kterém profesorovi. Studenti zde hodnotí náročnost, srozumitelnost a nápomocnost profesorů a většinou připojí i upřímné komentáře. Jako bonus září u těch nejatraktivnějších profesorů Chilli paprička.

Někteří studenti svá hodnocení samozřejmě přehání a často najdete na jednoho učitele naprosto odlišné názory. Přesto vám stránka pomůže udělat si obrázek o tom, jak kvalitní je která katedra na škole. Po vyhledání vaší školy zvolte „find professor by department“ a uvidíte, kolik se na vás dívá usměváčků nebo mračounů.

Youtube

Ano, na Youtube se nachází spousta videí. Zkuste zadat jméno školy a možná budete překvapeni, co vám vyjede. Kromě optimisticky naladěných oficiálních videí od admissions najdete i amatérské výtvory studentů, které vám mnohem věrněji přiblíží atmosféru na kampusu.

Více odkazů najdete v článku 10 Ways to Use Social Media to Pick a College, kterým jsem se inspirovala. Máte-li jakékoli tipy pro ostatní studenty, neváhejte se o ně podělit v komentářích.