Veletrh zahraničních škol

Druhá várka škol z veletrhu – Thornton Academy, The American School in Switzerland a Carlsbad International School

V dnešním seriálu jsme pro vás nachystali trochu míň Ameriky. A to proto, že v Evropě je také řada bezvadných míst, kde studovat na mezinárodní internátní škole. Švýcarsko nezní tak překvapivě, ale internátní škola světového významu přímo u nás, v České republice? Ano!

Thornton Academy
Největší střední školou v americkém státě Maine je Thorton Academy, na které studuje téměř 1500 studentů. Ti sdílí svůj studentský život v kampusu, který v roce 2006 nechala škola kompletně rekonstruovat. Architektura budov kampusu nyní nese stopy nekompromisního industrializmu. Doby, kdy byla škola po požáru od základu obnovena. Škola se může pyšnit svou vlastní televizí, která je v provozu už více než 14 let. Na funkci stanice se podílí hlavně studenti. Vyzkoušet si chod televize s 14 000 publikem ještě na škole? To je jedinečná příležitost, která se prostě neodmítá.

ThorntonAcademy3

 Zjistěte o Thorton Academy více

TASIS, The American School in Switzerland
Nejstarší americká internátní pomaturitní škola nemohla být založena nikde jinde, než v klidném prostředí Švýcarska. Mantagola, kde škola sídlí, je vesnička kousek od hranic s Itálií. Téměř 700 studentů si zde může užívat klidného a pohádkově krásného prostředí u nádherného jezera Lugano. Ideální řešení, pokud chcete těžit to nejlepší z amerického vzdělávacího systému a „za velkou louží“ vám připadne až moc daleko. Co je na škole tak jedinečné poznal jako student i Isaac Tigrett, spoluzakladatel legendárního Hard Rock café a House of Blues.

TASIS2

Zjistěte o TASIS více

Carlsbad International School
Před pár lety vznikla v srdci Evropy zbrusu nová elitní internátní škola. Není žádného divu, že zrovna v českém hlavním městě kultury a luxusu zároveň – Karlových Varech. Škola je dobrou alternativou, pokud je podle vás i Švýcarsko daleko. Navazovat kontakty s lidmi z celého světa a přitom se pod taktovkou bezvadných lektorů připravovat na studium nejprestižnějších zahraničních univerzit je nyní možné i v Česku.

CarlsbadInternational1

 Zjistěte o Carlsbad International School více

Přijde vám nějaká škola více zajímavá, než ostatní? Máte zájem o studium na konkrétní škole? Kontaktujte nás! Nebo pokud chcete vidět všechny školy pohromadě, tak se nezapomeňte přijít podívat na náš veletrh. Kdy a kde?