Veletrh zahraničních škol

Devátá várka škol z veletrhu – Westover School, Vermont Academy a Mercersburg Academy

Myslíte si, že pravý rocker ze skupiny Aerosmith nikdy nikde nestudoval? Tak to se pěkně mýlíte. Svá nejlepší léta strávil v jedné ze škol z dnešního dílu. A dívčí škola to nebyla.

Westover School
„To think, to do, to be“, takto zní poselství Westover school svým studentkám. Tato dívčí škola si totiž dala za úkol vychovávat aktivní mladé lidi. K čemu jsou znalosti a potenciál, když se jedinec neumí prosadit? I kdyby si studentky neměly odnést ze studia nic jiného, tak musí být suverénní a průbojné ve společnosti. Možná kvůli této filozofii škola vychovala tolik odvážných žen. Není lepšího základu pro aktivisty za ženská práva než právě studium na Westover. Mimo boj se společenskou nerovnováhou můžou studentky využít širokou škálu zájmových kroužků – od Tea po Glee club.

Westover-School-bniQkhb

Zjistěte o Westover School více

 Vermont Academy
V minulém díle našeho seriálu jsme vám vyprávěli o škole s kampusem o neskutečné rozloze 200 hektarů. Vermont Acadamy tento pomyslný rekord překonává o celých 8 hektarů. Že to nevypovídá o kvalitě školy? Ano, pokud se škola nesnaží nabídnout co nejvíce sportovního vyžití a použít k tomu zároveň všechny dostupné prostředky a pozemky. Studenti Vermont Academy se můžou rozvíjet ve více než 20 různých sportech. Že baseball, basketball a lední hokej nabízí pomalu každá druhá americká škola? A co třeba jízdu na kajaku, skoky na lyžích a horolezectví? Někde musel Joe Perry, bývalý student a kytarista Aerosmith, nabrat fyzičku na své energické koncerty.

VA-WEB-01

Zjistěte o Vermont Academy více

 

Mercersburg Academy
Ne každému se povede dostat na Mercersburg Academy, ale když už je jejich student, tak je na dobré cestě postavit se do síně velikánů jako spousta studentů před ním. Škola své žáky vede ke spolupráci, toleranci a k tvrdé práci. A místní kampus je nejlepší místo kde začít. Sjeli se do něj totiž studenti ze 42 států z celého světa. Kontakty a kamarády z celého světa jistě ocenil slavný herec Ben Mendelsohn, herečka Vanessa Branch a zástup dalších úspěšných lidí.

 Mercesrsburg3Zjistěte o Mercersburg Academy více

Nespokojte se s tím, co napíšeme do blogu. Přijďte objevovat další školy na Největší veletrh zahraničních škol už 27. a 28. října na výstavišti v Letňanech.