Angličtina, Kurz angličtiny

Anglicky snadno a rychle – 2.část

Opět je tu další vlna jednoduchých a zaručeně účinných rad, jak se naučit anglicky snadno a rychle. Pojďte s námi vyzkoušet další čtyři tipy. Zapojte kamarády a rodinu do společného boje proti nudnému učení slovíček a větných skladeb.

Polepte si věci
Máte malou slovní zásobu a představa učení slovíček nazpaměť vás děsí? Nemusíte sedět s učebnicí na klíně od rána do večera. Stačí si na barevné štítky napsat jednotlivá slovíčka a vylepit je na různá místa vašeho domu. Třeba na dveře od záchodu. A když budete mít chvilku času, můžete si je pročítat.

Komunikujte s cizincem
V minulém článku jsme vám radili, abyste se domluvili s kamarádem a mluvili spolu anglicky. Dalším krokem je komunikace s cizincem, který už vám neporadí, když se zaseknete. V čem je ale lepší bavit se s někým, kdo vám nerozumí? Právě v tom, že nebudete moct spoléhat na češtinu. Na Facebooku jsou skupiny, ve kterých se můžete domluvit s partou cizinců a jít společně posedět. Budete překvapeni, jak se nakonec rozvykládáte.

Odcestujte do cizí země
Samozřejmě to nejlepší, co můžete udělat, je odcestovat do ciziny a neustále se pohybovat v prostředí dané kultury a jazyka. Naposloucháte si výslovnost, přízvuk, a zapojením do konverzací vyšperkujete i vaši výslovnost. Začněte třeba na dovolené. Navazujte rozhovory s cizinci a místními obyvateli. Najdete si nové kamarády a ještě vylepšíte jazykové schopnosti.

Sledujte filmy a seriály, čtěte knihy, časopisy
I z pohodlí domova jde naposlouchat přízvuk a naučit se nová řečnická slovní spojení. Jak? Sledováním filmů a seriálů. Úplně nejlépe uděláte, když si k anglickému zvuku zapnete anglické titulky. Vaše vnímání jazyka se zdvojnásobí a mnohem rychleji pochytíte, o čem se mluví.

Čtení anglických knih a časopisů vám taky může hodně pomoct. Podtrhejte si slovíčka, kterým nerozumíte a pak si je vyhledejte. Rozhodně si tím obohatíte slovní zásobu.

A jaké konkrétní filmy a seriály pomohly nám? O tom se s vámi podělíme v příštím článku. Těšte se na něj!